top of page

POLECAMY ZABAWKI POD CHOINKĘ CZ.III

Ponieważ coroczne rankingi prezentów z okazji Świąt Bożego Narodzenia bardzo Wam się podobają, w tym roku również podtrzymujemy naszą tradycję - przygotowaliśmy dla Was kolejną edycję pomysłów na wspaniałe prezenty – tym razem przedstawiamy wybrane przez naszych specjalistów zabawki terapeutyczne - zabawki sprawiające najmłodszym nie tylko wiele radości ale również przynoszące wspaniałe efekty w rozwoju dziecka.ZABAWKI DO 10 ZŁ

WĘŻYK ANTYSTRESOWY

Naszą pierwszą propozycją jest wężyk antystresowy. Zabawa nim działa odprężająco, wyciszająco i antystresowo. Jest to także ciekawe zajęcie dla dziecka, gdy chcemy je czymś zająć, na przykład podczas jazdy samochodem. Wężyk ćwiczy zdolność logicznego myślenia, wpływa na kreatywność i zdolność planowania. Idealnie sprawdza się u osób z autyzmem.


Produkt może również służyć jako element wspomagający podczas rehabilitacji w przypadku dzieci po urazach dłoni i palców bądź przy zaburzeniach czucia.

Można kupić go np. na stronie strefamedyka, allegro, smyk, empik lub w wielu innych sklepach stacjonarnych; jego cena to około 8 zł.KOSTKA ATYSTRESOWA

Kolejną propozycją jest kostka antystresowa. Jak sama nazwa wskazuje działa ona antystresowo (rozładowuje napięcie).

Zabawa nią daje satysfakcję działa odprężająco i zajmuje dziecko na długi czas.

Produkt ten również może również służyć jako element wspomagający podczas rehabilitacji

w przypadku osób po urazach dłoni i palców bądź przy zaburzeniach czucia.

Można kupić go np. na stronie strefamedyka, allegro, smyk lub w wielu innych sklepach stacjonarnych;

jej cena to około 10 zł.
ZABAWKI OD 10 DO 100 ZŁ


SZNUROWANE GUZIKI I PRZEWLEKANKA JABŁKO

Następną naszą propozycją, już trochę droższą, są zabawki polegające na „przyszywaniu” i

przeplataniu. Są one dostępne w różnych wersjach, np. z guzikami lub z jabłkiem. Zabawa polegająca na przyszywaniu drewnianą igłą sznurka lub prowadzenia gąsienicy nie tylko uczy maluchy podstaw szycia, ale też rozwija precyzję nadgarstków i palców, wyobraźnię, kreatywność i logiczne myślenie.

Można je kupić np. na stronie ligernet, allegro, smyk, empik lub w wielu innych sklepach stacjonarnych;

ich cena waha się między 25/30 zł.


DREWNIANY ZESTAW DO RYSOWANIA

Jest to prezent który zdecydowanie obudzi w dziecku kreatywność i rozwinie jego zdolności manualne. Już samo trzymanie ołówka i nauka dokładnego rysowania kształtu pomaga dzieciom rozwijać umiejętności motoryczne rąk. Szablony do rysowania mogą być również używane do nauki nowych słów i nazywania różnych zwierząt, postaci, pojazdów, a także do poznania kolorów.

Zestawy można kupić w wielu miejscach, na rynku jest ich naprawdę wiele np. allegro, smyk, action, empik lub w wielu innych sklepach stacjonarnych;

ich cena to ok 60 zł.„KŁĘBKI EMOCJI”

Kolejna naszą propozycją jest gra „Kłębki emocji”. Jest to zabawna i przyjaźnie zilustrowana

gra edukacyjna, której celem jest wspieranie emocjonalnego i społecznego rozwoju dzieci.

Dzięki zabawie z kłębkami gra w rozpoznawanie i nazywanie uczuć oraz znajdowanie sposobów radzenia sobie z nimi stanie się rozrywką nawet dla dzieci z trudnościami w relacjach społecznych.

Można ją kupić w cenie ok. 60 zł.


„GÓRA UCZUĆ”

Kolejną propozycją jest gra „Góra Uczuć”. Jest to gra mająca na celu pozwolić graczom na dzielenie się swoimi doświadczeniami, emocjami i spostrzeżeniami.

Gra polega na ćwiczeniach stymulujących wyobraźnię, zadaniach z zakresu komunikacji interpersonalnej, ćwiczeniach oddechowych.

Gra Góra Uczuć pozwala na zapoznanie się ze „ światem dziecka”, odkrywa jego schematy myślenia, pokazuje jak radzi sobie ze współpracą i komunikacją w grupie. Może być dobrym wstępem do dalszej rozmowy, zajęć psychoedukacyjnych czy psychoterapii. Można kupić ją np. na stronie eduksięgarnia, allegro lub w wielu innych sklepach; jej cena to około 85 zł.ZABAWKI POWYŻEJ 100 ZŁ

MAŁY WARSZTAT

Jest to zabawka, która rozwija umiejętność posługiwania się narzędziami, ćwicząc przy tym motorykę rąk i rozwijając logiczne myślenie.

Pozwala na bardzo kreatywną zabawę, gdyż ilość połączeń elementów, znajdujących się w zestawie, jest w zasadzie nieograniczona i zależy wyłącznie od pomysłowości małego konstruktora.

Można kupić go np. na stronie liger, allegro, smyk lub w wielu innych sklepach; jego cena to ok. 155 zł.„MIJAMY SIĘ. JUNIOR”

Ostatnią naszą propozycją jest gra „Gra Mijamy się. Junior”, która powstała z myślą o tworzeniu relacji i umacnianiu więzi.

Gracze poznają postać przybysza z kosmosu o imieniu Czułek. Pojawia się on na naszej planecie z misją poznania ludzi i ich zachowań. Mija ich i przygląda się z wielkim zaciekawieniem. Ma mnóstwo pytań i wątpliwości. Nie rozumie, co czują ludzie. Dlaczego mają domy, przyjaciół, zakładają rodziny. Potrafią śmiać się i płakać, krzyczeć, kłócić i przytulać. Dlaczego coraz mniej ze sobą rozmawiają i coraz mniej o sobie wiedzą? Czułek musi to wszystko zrozumieć, a my podczas gry możemy mu w tym pomóc, odpowiadając na nurtujące go pytania.

Celem gry Mijamy się Junior jest wzmacnianie więzi z rodziną, budowanie relacji i lepsze poznanie się graczy, rozpoznawanie i nazywanie emocji u siebie i innych.

Gra „Mijamy się JUNIOR” zdobyła tytuł Zabawki Roku 2020 w plebiscycie na najbardziej wartościowe gry i zabawki dla dzieci.

Można kupić ją np. na stronie eduksięgarnia lub w wielu innych sklepach; jej cena to około 185 zł.


ZABAWKI DIY – CZYLI ZRÓB TO SAM

Zabawki DIY mają dużo zalet i niewiele kosztują – dodatkowym plusem ich jest to, że nawet gdy się znudzą to można się ich pozbyć z domu bez wyrzutów sumienia lub przerobić na kolejny ciekawy projekt.


DZIURAWA WIEŻA

Do wykonania tej zabawki potrzebujemy dużej, sztywnej kartonowej rolki, śrubokrętu do zrobienia dziur oraz zestawu kolorowych kredek.

Zabawa polega na umieszczeniu wszystkich kredek w dziurawej wieży. Możliwości urozmaicenia zabawy jest mnóstwo - możemy wykonywać to zadanie na czas lub na przykład oznaczyć otwory odpowiednimi kolorami kredek (w ten sposób dziecko dopasowuje kredki nie tylko do otworów, ale również do odpowiednio pasujących kolorów)

W trakcie takiej aktywności dziecko uczy się skupienia uwagi, koncentracji na zadaniu, trenuje sprawność dłoni i palców.


WSTĄŻKI

Do wykonania tej zabawki potrzebujemy drewniane kółeczko i wstążki.

Świetną zabawką dla małego dziecka, które dopiero poznaje świat mogą być różnokolorowe wstążki bądź sznureczki przywiązane do kółka. Można chwytać je w rączki, kręcić nimi, obracać i obserwować, jak kolorowe sznurki falują w powietrzu. Taka zabawa świetnie stymuluje wzrok dziecka i koordynację oko-ręka.


GNIOTKI

Do wykonania tej zabawki potrzebujemy balony, mąkę/kaszę/ryż/piasek.

Do baloników należy wsypać mąkę, kaszę, ryż, piasek. Potem sprawdzajmy razem z dzieckiem, jakie wrażenia dotykowe płyną z takich ugniataczy. Z pewnością każdy z nich dostarczy maluchowi masy dotykowych (a czasem także dźwiękowych) wrażeń, tak różnych od siebie i tak dla niego zaskakujących. Taka zabawa z pewnością rozwinie zmysły dziecka.
WESOŁYCH ŚWIĄT!

W naszym poradniku starliśmy się przedstawić najbardziej uniwersalne zabawki terapeutyczne, które sami przetestowaliśmy i możemy je spokojnie polecić. Pamiętajmy, że zawsze możemy zapytać naszego terapeuty, które zabawki będą najwłaściwsze dla naszego dziecka. Niech okres Świąt będzie dla nas wszystkich czasem wytchnienia i spokoju spędzonym w rodzinnej atmosferze.


73 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page