top of page
Matka i córka w Urzędzie
Równiez online

Terapia pedagogiczna

Terapia pedagogiczna skupia się na specjalistycznym podejściu do dziecka, które swoim zachowaniem przejawia różnego rodzaju zaburzenia lub nieprawidłowości (w zachowaniach społecznych, w obrębie motywacji, nabywania i przyswajania wiedzy, jak również w wyrażaniu emocji). 

Kompleksowa diagnoza dziecka pozwala na stworzenie planu terapii pedagogicznej, który ma przyczynić się do stymulacji ogólnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego dziecka. 

Child in therapy sensory stimulating roo
Zapraszamy

Terapia Integracji Sensorycznej

Metoda Integracji Sensorycznej to jedna z ważniejszych metod wykorzystywanych w pracy z dziećmi, z problemami w prawidłowym rozwoju. Kierowana jest do dzieci z trudnościami w uczeniu się, jak również do dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi, ruchowymi oraz w terapii autyzmu i innych zaburzeń. 

Terapia jak i zajęcia odbywają się w sali przystosowanej do specyficznych potrzeb naszych małych pacjentów - w przestronnej, wyposażonej w najnowszy, specjalistyczny, atestowany sprzęt. 

Dziecko w terapii mowy
Równiez online

Terapia logopedyczna

Zajęcia logopedyczne oraz neurologopedyczne w naszej placówce przeprowadzane są w formie odpowiedniej do wieku pacjenta oraz jego możliwości. Dbamy nie tylko o efektywność terapii, ale również pozytywne doświadczenia zdobywane przez dziecko.

Fizjoterapia Session
Zapraszamy

Rehabilitacja dzieci i dorosłych

Rehabilitacja w naszej placówce prowadzona jest dla osób w każdym wieku. Może ona mieć charakter pourazowy oraz neurologiczny.

 

Dla naszych najmłodszych pacjentów prowadzimy terapię w kierunku wsparcia przy wadach postawy oraz terapię usprawniającą wykonywanie codziennych czynności.

Image by youssef naddam
Równiez online

Terapia psychologiczna

Prowadzimy terapie psychologiczną zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zajmujemy się terapią depresji, kryzysów emocjonalnych, fobii czy stresu.

Psychoterapia dzieci i młodzieży to techniki pomagania, z kolei służy wspomaganiu zdrowego rozwoju dziecka i prawidłowej relacji na linii rodzice-dzieci. Prowadzimy terapie dla dzieci z Autyzmem, zespołem Aspergera oraz ADHD. 

Są to regularne spotkania (trwające min. 50 min), które prowadzone są przez tego samego terapeutę. Ich częstotliwość najczęściej zależy od potrzeb pacjenta oraz czasu potrzebnego do osiągnięcia zamierzonego celu. 

Dziecko robi sztuki działalność
Zapraszamy

Terapia

ręki

Terapia ręki polega na wykonywaniu i doskonaleniu różnych czynności manualnych, dostosowanych do wieku i zainteresowań dziecka. 

Kierowana jest przede wszystkim do dzieci niechętnie podejmujących się codziennych czynności manualnych jak rysowanie, zabawa z plasteliną, pisanie, czy wycinanie, oraz do dzieci mających problemy z koordynacją obu rąk w trakcie wykonywania tych czynności.

Podstawą zakwalifikowania dziecka do terapii jest solidna diagnoza, która pozwala na przygotowanie planu terapii dziecka.

Image by Susan Holt Simpson

EEG Biofeedback

EG Biofeedback jest metodą stosowaną m.in. w celu poprawy pamięci i koncentracji uwagi oraz redukcji stresu. Sprawdza się u osób z zaburzeniami procesu uczenia się, np. jako terapia wspomagająca w dysleksji, dysortografii i ADHD. W treningach mogą brać udział dzieci (od 4 -5 r.ż.), młodzież i osoby dorosłe – po wcześniejszej konsultacji z neurologiem.

zdrowe rano

Konsultacja żywieniowa (Terapia neofobii)

Zapewniamy porady żywieniowe oraz układamy plany żywieniowe dla dzieci oraz młodzieży. 

Pomagamy dzieciom wymagającym szczególnego żywienia ze względu na stan zdrowia - alergie, nietolerancje pokarmowe, dzieciom z nadwagą i otyłością, z niedowagą oraz mającym ograniczenia dietetyczne. 

Image by Taylor Wilcox

Trening umiejętności Społecznuch (TUS)

Terapie TUS realizujemy zarówno w formie zajęć indywidualnych jak i przez pracę w grupie. Grupy dobieramy pod względem wieku, etapu edukacyjnego oraz potrzeb i możliwości uczestników. Każda grupa liczy zazwyczaj 6–8 uczestników. Zorganizowana terapia ukierunkowana jest na rozwijanie kompetencji społecznych, komunikacyjnych, emocjonalnych z uwzględnieniem umiejętności poznawczych, poczucia tożsamości i własnej wartości, a także samooceny.

hands-2847508_960_720.jpg

Terapia uzależnień

Zapewniamy pomoc osobom uzależnionym i ich bliskim przy problemach uzależnienia od alkoholu, leków, środków psychotropowych (narkotyków), gier hazardowych, Internetu oraz gier komputerowych. 

słuchawki

Terapia Tomatisa

Z Trenigu Słuchowego Tomatisa może skorzystać każdy, kto chce polepszyć swoje możliwości i udoskonalić dotychczasowe funkcje słuchu. Efekty są szybko dostrzegalne, co potwierdzają badania kontrolne. Metodę tę można stosować zarówno u dzieci, młodzieży jak i dorosłych. 

Pacjentka

Konsultacje ze specjalistami

Niezależnie jakiej pomocy szukasz, pozostajemy do Twojej dyspozycji. Umów się z jednym z naszych specjalistów i wspólnie znajdziemy rozwiązanie trapiącego Cię problemu 

trzymając się za ręce

Terapia poznawczo behawioralna

Terapia ta wykorzystywana jest przede wszystkim w leczeniu zaburzeń psychicznych o podłożu depresyjnym lub lękowym. Terapia poznawczo-behawioralna uznawana jest za jedną z najlepiej zbadanych klinicznie terapii. Czas trwania terapii to około dwudziestu sesji odbywanych raz lub dwa razy w tygodniu.

Kupka Happy Group

Zajęcia grupowe

Oferujemy szereg zajęć grupowych dostosowanych do potrzeb naszych pacjentów. Prowadzimy m.in terapie grupową dla dzieci nieśmiałych i z zaburzeniami lękowymi. Cyklicznie organizujemy również grupy wsparcia dla dorosłych. 

W domu

Dojazd do pacjenta

Rozumiemy, że sytuacja naszych pacjentów może nie zawsze pozwalać na wyjście z domu, dlatego oferujemy możliwość dojazdu do pacjenta w celu przeprowadzenia terapii w miejscu przebywania.

zdystansował para
Również online

Terapia dla par i rodzinna

Terapia jest skuteczna w przypadku konfliktów małżeńskich, problemów wychowawczych, konfliktów rodziców z dorastającymi dziećmi, przewlekłej choroby i wszelkich kryzysów w rodzinie.
Zapraszamy także pary przeżywające trudności i konflikty, chcące lepiej poznać i zrozumieć siebie oraz swój związek.

Image by NeONBRAND
Również online

Warsztaty dla rodziców

Regularnie w naszej placówce prowadzimy tematyczne warsztaty dla rodziców omawiające praktyczne aspekty kontaktu z dziećmi i praktyczne aspekty wychowawcze 

Image by The Climate Reality Project
Równiez online

Szkolenia

Nasz wykwalifikowany zespół prowadzi szkolenia dla nauczycieli, rodziców oraz opiekunów na zorganizowanych wyjazdach dla dzieci. 
 

Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę!

bottom of page