Terapia pedagogiczna
Terapia pedagogiczna skupia się na specjalistycznym podejściu do dziecka, które swoim zachowaniem przejawia różnego rodzaju zaburzenia lub nieprawidłowości (w zachowaniach społecznych, w obrębie motywacji, nabywania i przyswajania wiedzy, jak również w wyrażaniu emocji).
Kompleksowa diagnoza dziecka pozwala na stworzenie planu terapii pedagogicznej, który ma przyczynić się do stymulacji ogólnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego dziecka.
Terapia Integracji Sensorycznej
Metoda Integracji Sensorycznej to jedna z ważniejszych metod wykorzystywanych w pracy z dziećmi, z problemami w prawidłowym rozwoju. Kierowana jest do dzieci z trudnościami w uczeniu się, jak również do dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi, ruchowymi oraz w terapii autyzmu i innych zaburzeń.
Terapia jak i zajęcia odbywają się w sali przystosowanej do specyficznych potrzeb naszych małych pacjentów - w przestronnej, wyposażonej w najnowszy, specjalistyczny, atestowany sprzęt.
Rehabilitacja dzieci i dorosłych
Rehabilitacja w naszej placówce prowadzona jest dla osób w każdym wieku. Może ona mieć charakter pourazowy oraz neurologiczny.
Dla naszych najmłodszych pacjentów prowadzimy terapię w kierunku wsparcia przy wadach postawy oraz terapię usprawniającą wykonywanie codziennych czynności.
Terapia psychologiczna
Prowadzimy terapie psychologiczną zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zajmujemy się terapią depresji, kryzysów emocjonalnych, fobii czy stresu.
Psychoterapia dzieci i młodzieży to techniki pomagania, z kolei służy wspomaganiu zdrowego rozwoju dziecka i prawidłowej relacji na linii rodzice-dzieci. Prowadzimy terapie dla dzieci z Autyzmem, zespołem Aspergera oraz ADHD.
Są to regularne spotkania (trwające min. 50 min), które prowadzone są przez tego samego terapeutę. Ich częstotliwość najczęściej zależy od potrzeb pacjenta oraz czasu potrzebnego do osiągnięcia zamierzonego celu.
Terapia
ręki
Terapia ręki polega na wykonywaniu i doskonaleniu różnych czynności manualnych, dostosowanych do wieku i zainteresowań dziecka.
Kierowana jest przede wszystkim do dzieci niechętnie podejmujących się codziennych czynności manualnych jak rysowanie, zabawa z plasteliną, pisanie, czy wycinanie, oraz do dzieci mających problemy z koordynacją obu rąk w trakcie wykonywania tych czynności.
Podstawą zakwalifikowania dziecka do terapii jest solidna diagnoza, która pozwala na przygotowanie planu terapii dziecka.
EEG Biofeedback
EG Biofeedback jest metodą stosowaną m.in. w celu poprawy pamięci i koncentracji uwagi oraz redukcji stresu. Sprawdza się u osób z zaburzeniami procesu uczenia się, np. jako terapia wspomagająca w dysleksji, dysortografii i ADHD. W treningach mogą brać udział dzieci (od 4 -5 r.ż.), młodzież i osoby dorosłe – po wcześniejszej konsultacji z neurologiem.
Konsultacja żywieniowa (Terapia neofobii)
Zapewniamy porady żywieniowe oraz układamy plany żywieniowe dla dzieci oraz młodzieży.
Pomagamy dzieciom wymagającym szczególnego żywienia ze względu na stan zdrowia - alergie, nietolerancje pokarmowe, dzieciom z nadwagą i otyłością, z niedowagą oraz mającym ograniczenia dietetyczne.
Trening umiejętności Społecznuch (TUS)
Terapie TUS realizujemy zarówno w formie zajęć indywidualnych jak i przez pracę w grupie. Grupy dobieramy pod względem wieku, etapu edukacyjnego oraz potrzeb i możliwości uczestników. Każda grupa liczy zazwyczaj 6–8 uczestników. Zorganizowana terapia ukierunkowana jest na rozwijanie kompetencji społecznych, komunikacyjnych, emocjonalnych z uwzględnieniem umiejętności poznawczych, poczucia tożsamości i własnej wartości, a także samooceny.
Terapia poznawczo behawioralna
Terapia ta wykorzystywana jest przede wszystkim w leczeniu zaburzeń psychicznych o podłożu depresyjnym lub lękowym. Terapia poznawczo-behawioralna uznawana jest za jedną z najlepiej zbadanych klinicznie terapii. Czas trwania terapii to około dwudziestu sesji odbywanych raz lub dwa razy w tygodniu.
Terapia dla par i rodzinna
Terapia jest skuteczna w przypadku konfliktów małżeńskich, problemów wychowawczych, konfliktów rodziców z dorastającymi dziećmi, przewlekłej choroby i wszelkich kryzysów w rodzinie.
Zapraszamy także pary przeżywające trudności i konflikty, chcące lepiej poznać i zrozumieć siebie oraz swój związek.
Warsztaty dla rodziców
Regularnie w naszej placówce prowadzimy tematyczne warsztaty dla rodziców omawiające praktyczne aspekty kontaktu z dziećmi i praktyczne aspekty wychowawcze
Szkolenia
Nasz wykwalifikowany zespół prowadzi szkolenia dla nauczycieli, rodziców oraz opiekunów na zorganizowanych wyjazdach dla dzieci.
Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę!