top of page

Zabawki sensoryczne pod choinkę cz.II 2021r.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy dla was kolejną edycję rankingu zabawek sensorycznych będących wspaniałym prezentem dla najmłodszych. Zeszłoroczny ranking bardzo Wam się podobał, więc kontynuujemy nasz rankink i prezentujemy wybrane przez naszych specjlistów zabawki sensoryczne z podziałem na ich ceny. Każda zabawka jaką tu znajdziecie pozytywnie wpływa na rozwój dziecka i może stanowić świetne uzupełnienie terapii integracji sensorycznej oraz być nie lada atrakcją dla najmłodszych.


Zabawki sensoryczne do 10 zł


Zaczniemy od zabawki antystresowej, która w tym roku cieszyła się niesamowitą popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych- Push Bubble Pop. Ta prozaiczna zabawka polegająca na wciskaniu gumowych bąbelków spełnia dwie role- po pierwsze odstresowuje i wzmacnia koncentracje u dzieci oraz po drugie ćwiczy mięśnie dłoni.

Puch Bubble Pop możecie znaleźć już w okolicach 10 zł. Prosty gadżet, który nie kosztuje majątku, a dostarcza wrażeń dotykowych i poprawia koncentrację.

Do 10 zł znajdziecie również wiele innych małych gadżetów, głównie antystresowych, które wyciszają dziecko np. wszelkiego rodzaju gniotki czy kostki antystresowe.


Zabawki sensoryczne od 10 do 100 złJeżeli lubicie samodzielnie, całą rodziną wykonywać zabawki senroyczne takie jak slime czy sztuczny śnieg to może Was zainteresować Sensory funbox. Sensory funbox to zestaw materiałów do stworzenia 10 zabawek sensorycznych. W pudełku otrzymujecie wszystkie gotowe materiały potrzebne do wykonania aż dziesięciu zabawek sensorycznych. Co ważne nie ma potrzeby kupowania żadnych dodatkowych składników. Otrzymujecie również instrukcje do wykonania zabawek dzięki czemu stworzenie zabawek jest banalnie proste. Wam pozostaje dobra zabawa. Instrukcje zawsze można zachować, także jeżeli wykorzystacie wszystkie materiały to wciąż będziecie wiedzieli jak odtworzyć ulubione zabawki. W Sensory funbox znajdziecie m.in materiały do zrobienia slime, sensorycznych butelek, plaży czy sztucznego śniegu.


A teraz gra, w którą ciężko będzie grać przy posiłku, ale na pewno dostarczy mnóstwo rozrywki Waszym pociechom- Grzesiu Glut. Grzesiu Glut to gra zręcznościowa, która polega na wyciąganiu zawartości nosa pana Grzesia.

Jeśli zrobimy to nieostrożnie z głowy wystrzeli mózg. Wbrew pozorom gra ta bardzo dobrze wpływa na zdolność koncentracji i ćwiczy małą motorykę. Jest to gra dla całej rodziny i z pewnością dostarczy wielu emocji podczas buszowania w nosie Grzesia Gluta.


Zabawki sensoryczne powyżej 100 zł


Świetną propozycją prezentu pod choinkę jest również deska balansująca. Deska balansująca to wyprofilowany i wygięty w łuk kawałek drewna. Swoim kształtem deska balansująca przypomina małą, zagiętą z obu stron deskę do surfowania. Zabawy z deską balansującą pozytywnie wpływają na:

  • zmysł równowagi u dziecka

  • zmysł czucia głębokiego

  • układ przedsionkowy odpowiedzialny za proces uczenia się i rozwoju

  • wspiera motorykę dużą

  • rozwija koordynacje ruchową

  • kreatywność dziecka

Niestety deski są dość drogie bo kosztują ok. 300 zł., ale na pewno gwarantują wiele radości na wiele lat.


Na lepszy sen i wyciszenie polecamy Kołdrę obciążeniową. Kołdra obciążeniowa może być stosowana podczas zabawy jak i w czasie snu. Pomaga ona w wyciszeniu po całym dniu pełnym wrażeń, a także stymuluje układ proprioceptywny, który odpowiada za czucie głębokie. Warto przez zakupem kołdry obciążeniowej zapytać terapeuty SI czy taka kołdra będzie właściwa dla Waszego dziecka i jak dokładnie ją stosować by przyniosła najlepszy efekt. Ceny kołdry różnią się w zależności od producenta i wielkości, ale można już znaleźć przyzwoitą kołdrę za ok. 150 zł. Przed zakupem warto najpierw poczytać opinie o jakości wykonania.


Wesołych Świąt!


W naszym poradniku starliśmy się przedstawić najbardziej uniwersalne zabawki sensoryczne. Zabawki, które Wam dzisiaj przedstawiliśmy sami przetestowaliśmy i możemy je spokojnie polecić. Pamiętajmy, że zawsze możemy zapytać naszego terapeuty SI, które zabawki będą najwłaściwsze dla naszego dziecka. Niech okres Świąt będzie dla naswszystkich czasem wytchnienia i spokoju spędzonym w rodzinnej atmosferze.
A jakie Wy polecacie zabawki sensoryczne?

118 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page